Absolwentka Oksfordu okrzyknięta „prawdziwą” hobbitką

6 Views Comment Off
Absolwentka Oksfordu okrzyknięta „prawdziwą” hobbitką
  • 10.00 / 10 10
1 vote, 10.00 avg. rating (88% score)

Czyżby 58-letnia Emma Orbach – absolwentka Oxfordu chciała zostać żoną Bilbo Baginsa – fikcyjnej postaci stworzonej przez J. R. R., głównego bohaterem powieści Hobbit, czyli tam i z powrotem? Wszystko wskazuje, że tak. Już dziś media okrzyknęły ją „panią Bilbo”, czyli żoną hobbita. Skąd ten pomysł?

Otóż ta 58- letnia kobieta porzuciła życie w społeczeństwie i zamieszkała w lepiance z błota i słomy, w górach w zachodniej Walii. Swój azyl, oazę spokoju nazwała „Tir Ysbrydol”, co w tłumaczeniu na język polski oznacza „duch ziemi”. W lepiance nie ma ani bieżącej wody, ani prądu, ani śladu żadnych nowinek technologicznych. Aż trudno wyobrazić sobie takie życie.

Do jej codziennych obowiązków należy m.in. zbieranie owoców, uprawianie grządek warzywnych, rąbanie drewna, przynoszenie wody z pobliskiego strumienia, a także opieka nad kilkoma zwierzętami, które w raz z nią zamieszkują górzyste tereny Walii- kozy, kury, konie. Wieczory spędza gotując i grając na celtyckiej harfie.

W Domie panie Orbach nie ma ani toalety, ani łazienki. Swoje potrzeby załatwia na dworze. Kąpie się w ołowianej wannie, a wodę przynosi z pobliskiego źródła. Ale to nie wszystko. Wszyscy ją odwiedzający mają zakaz wprowadzania na teren jej „posiadłości” zdobyczy techniki, w końcu chodzi o życie w zgodzie z naturą.

Decydując się na takie życie, Emma Orbach wiedziała, że nie będzie łatwo – jej małżeństwo się rozpadło, dzieci odwiedzają ją sporadycznie. Jak mówi „pani Bilbo”- Trudno było oczekiwać od nich zrozumienia. Ludzie dziś nie wyobrażają sobie życia bez elektryczności.

Ciekawostką jest to, że nie udało jej się tak zupełnie uciec od cywilizacji. Co prawda w jej domu nie ma elektryczności, bieżącej wody, ale za to musi płacić podatek miejski, który wynosi 60 euro (240 złotych) tygodniowo.

About the author

Related Articles

Ankieta:

Czy w Łodzi fotografia ślubna stoi na wysoki poziomie i nie zadrogim cenowo?

View Results

Loading ... Loading ...
Archiwa
Komentarze:
Menu:
  • Masters
    Comment Off41 Views

    Masters zostaje na noc w szpitalu i przegląda wszystkie dostępne materiały w sprawie młodej

Kategorie