Gry wideo a funkcjonowanie emocjonalne seniorów

5 Views Comment Off
Gry wideo a funkcjonowanie emocjonalne seniorów
  • 10.00 / 10 10
1 vote, 10.00 avg. rating (88% score)

W dzisiejszych czasach rynek gier wideo zachwyca swoimi możliwościami. Znaleźć można na nim, co dusza tylko zapragnie – wyścigi, gry sportowe, bijatyki, gry przygodowe, logiczne czy strategie, a więc coś dla przedstawiciela każdej grupy wiekowej. W końcu nie będzie żadnym odkryciem, kiedy powiemy, że w gry wideo grają dzisiaj zarówno dzieci, nastolatki jak i osoby dojrzałe, kobiety i mężczyźni. Co więcej, jak wynika z ostatnich badań przeprowadzonych przez uczonych z University of North Carolina, seniorzy, którzy grają w gry wideo są bardziej zadowoleni z życia, są bardziej towarzyscy, otwarci i są mniej podatni na depresję.

W badaniu udział wzięło 140 osób w wieku 63+. Ich pierwszym zadaniem było udzieleni odpowiedzi na pytanie czy i jak często grają w gry komputerowe. Aż 35 procent przyznało się, że przynajmniej raz w tygodniu grają w gry komputerowe, 60 procent stwierdziło, że poddają się tego typu rozrywce okazjonalnie, a pozostali w ogóle stronią od tego typu rozrywki. Kolejny etap badania polegał na przeprowadzeniu testu psychologicznego, który miał na celu ocenić emocje, samopoczucie, relacje z otoczeniem i podatność na stany depresyjne. Wyniki były zaskakujące.

Okazało się, że osoby w wieku senioralnym, które grały w gry wideo, nawet tylko raz na jakiś czas, były bardziej radosne, szczęśliwsze, posiadały mniej oznak depresji, a ich relacje z otoczeniem były znacznie lepsze, aniżeli tych, którzy w ogóle stronili od gier komputerowych czy wideo. Wniosek jest tylko jeden. Grajmy w gry wideo, komputerowe, albowiem dzięki nim będziemy widzieć świat w kolorowych barwach. Uczeni z University of North Carolina postanowili dalej kontynuować swoje badania i dogłębnie zbadać temat, – w jaki sposób gry wideo wpływają na zdrowie psychiczne osób starszych.

About the author

Related Articles

Ankieta:

Czy w Łodzi fotografia ślubna stoi na wysoki poziomie i nie zadrogim cenowo?

View Results

Loading ... Loading ...
Archiwa
Komentarze:
Menu:
  • Masters
    Comment Off41 Views

    Masters zostaje na noc w szpitalu i przegląda wszystkie dostępne materiały w sprawie młodej

Kategorie