Programy

14 Views Comment Off
Programy
  • 7.00 / 10 10
1 vote, 7.00 avg. rating (73% score)

Ciekawą alternatywą dla programów płatnych jest oprogramowanie na licencjach pozwalających użytkowanie bez zbędnych opłat. Takie programy to chociażby aplikacje stworzone przez sympatyków ruchu Open Source, ale nie tylko. Istnieją też darmowe programy typu “closed source” – są to aplikacje freeware.

Dlaczego warto korzystać z takich programów? Przede wszystkim oszczędność finansowa. Bywa, że dość potężna. Do tego dochodzi fakt, że skoro są darmowe – często mają też sporo użytkowników. A więcej użytkowników to większa szansa na to, że ktoś pomoże gdy natknie się na kłopoty techniczne lub potrzebuje porady co do użytkowania danego software’u. Zarówno użytkowego, biurowego, jak i multimedialnego.

Darmowy soft komputerowy nie jest domeną tylko kompouterów “biurkowych”. Wiele tego typu algorytmów powstało również dla systemów charakterystycznych dla wszelkich mobilnych sprzętów. Istnieje różne aplikacje i gry Java , tez na telefon (sic!). Oznacza to mniej wiecej to, że zasoby darmowe nie są zarezerwowane tylko dla najpopularniejszych systemów.

Ba, są dostępne nawet dla konsoli wideo. W sieci można znaleźć np. gry na PlayStation PSP lub dla MS Xbox (głównie tego starszego typu, ale dla 360 też się cdzasem coś znajdzie).

Skorzystać z legalnego downloadu może każdy. Wystarczy poszukać. A warto, naprawdę się opłaca.

Podobne wpisy:

About the author

Related Articles

Ankieta:

Czy w Łodzi fotografia ślubna stoi na wysoki poziomie i nie zadrogim cenowo?

View Results

Loading ... Loading ...
Archiwa
Komentarze:
Menu:
Kategorie