Raku Raku – przyjazny smartfon dla seniora od Fujitsu zadebiutuje w Europie

2 Views Comment Off
Raku Raku – przyjazny smartfon dla seniora od Fujitsu zadebiutuje w Europie
  • 7.00 / 10 10
1 vote, 7.00 avg. rating (73% score)

Rok 2013 przywitał nas licznym nowinkami technologicznymi dla osób starszych. Jedną z nich jest smartfon Raku Raku od japońskiej korporacji Fujitsu. Raku raku to w tłumaczeniu na język polski łatwy w użyciu, wygodny telefon dla osób starszych. Czy rzeczywiście spełni on wymagania współczesnych seniorów? I pozwoli zerwać z powszechnym mniemaniem, że telefon dla seniorów musi być wyposażony tylko i wyłącznie w czytelny i duży ekran, pozbawiony dodatkowych aplikacji? Przyjrzyjmy się nie, co bliżej jego specyfikacji i sprawdźmy czy ma on szansę wybić się na europejskim rynku?

Na pierwszy rzut oka telefon zachwyca swoimi gabarytami i możliwościami. Wyposażony jest w prosty, łatwy w obsłudze ekran, na którym znaleźć można m.in. książkę adresową, aplikację do obsługi maila czy prognozy pogody. Ikonki i teksty główny na interfejsie są odpowiednio dużych rozmiarów, dzięki czemu nawet osoby ze słabszym wzrokiem nie będą miały problemów z ich odczytaniem. Rozmiar ww. elementów można łatwo i szybko modyfikować, dzięki czemu nawet laicy doskonale dostosują właściwości telefonu do swoich potrzeb. Dodatkowym atutem telefonu jest funkcja redukująca szumy podczas rozmów. Podobno, telefon wyposażony jest również w funkcję „spowolnienia mowy”, ale na ten temat nie ma jednak zbyt obszernej informacji i nie wiadomo czy i model europejski będzie w nią wyposażony. Podstawą telefonu jest zmodyfikowany android, który jest przystosowany do potrzeb współczesnych seniorów.

Czy telefon od japońskiego producenta rzeczywiście będzie tak dobry jak zapowiadają? Czy dzięki japońskiej firmie osoby starsze w końcu polubią smart fony? Czas pokaże. Teraz pozostaje nam tylko uzbroić się w cierpliwość, czekać na więcej informacji i oczywiście na oficjalną premierę.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą telefonów komórkowych, dostępnych w naszym sklepie, szczególnie polecamy zupełną nowość na polskim rynku – pierwszy, polski, dotykowy telefon dla Seniora typu slider MaxCom MM850 BB

About the author

Related Articles

Ankieta:

Czy w Łodzi fotografia ślubna stoi na wysoki poziomie i nie zadrogim cenowo?

View Results

Loading ... Loading ...
Archiwa
Komentarze:
Menu:
Kategorie