Vet Emergency

6 Views Comment Off
Vet Emergency
  • 0.00 / 10 10
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Vet Emergency

Wiele młodych dziewczynek lubi bawić się w doktora. Gdy dorastają, przechodzi im. Dziwną miłością do tego zawodu zaczynają wówczas pałać chłopcy. A co łączy małe dziewczynki i dużych chłopców? Miłość do zwierząt oczywiście! I stąd właśnie narodził się pomysł na grę o weterynarzu!
KROKODYLA KUP MI LUBY!?!

Gra Vet Emergency powstaje w firmie Legacy Interactive. Ma ona już na swoim koncie kilka gier poświęconych leczeniu. Wśród nich bryluje oczywiście osławiona seria Emergency Room, która na zachodzie cieszy się sporym powodzeniem. Gracz wciela się w niej w lekarza, od którego decyzji zależy życie licznych pacjentów, cierpiących na najbardziej dziwaczne przypadki, począwszy od zwykłej gruźlicy i złamania ręki poprzez ranę postrzałową, butelkę w oku czy igłę w żołądku. Całość charakteryzuje się sporym ponoć realizmem (aczkolwiek o traktowaniu jakiejkolwiek części Emergency Room jako podręcznika medycyny nie ma co myśleć), ciekawą grafiką bazującą na zdjęciach i filmach video oraz całą masą krwi tryskającej z pacjentów. To zdecydowanie program dla ludzi o mocnych nerwach!
W Vet Emergency sprawa wyglądać ma podobnie, z tą różnicą, iż leczeniu poddane zostaną zwierzaczki. Sympatyczne domowe pupile, takie jak kotki, pieski, króliczki, chomiki, kanarki, papugi, a nawet węże nagle poczuły się gorzej i ustawiły się w kolejce przed miejską kliniką. Gracz, a właściwie weterynarz, musi je dokładnie zbadać, a następnie wyleczyć. Jak łatwo się domyśleć, zadanie to wcale nie jest takie proste, jak się wydaje. Zwierzątka różnej maści i różnych ras (łącznie 35 różnych egzemplarzy, z czego część mocno egzotyczna, np. mały tygrysek i szympans) jakoś w dziwny sposób nie wierzą weterynarzowi i robią wszystko, byle tylko zwiać ze stołu. A trzeba je przecież dokładnie obmacać, odnaleźć przyczynę problemów, upewnić się (np. promieniami Rentgena), po czym zastosować środki zaradcze (bandaże, usztywnienia łap, leki przeciwbólowe itp.). Co więcej, należy tego dokonać szybko i fachowo, unikając zadawania zwierzęciu cierpienia. Właśnie na te aspekty operacji patrzy właściciel czworo, dwu lub zeronoga, czasem niezły ekscentryk zresztą. A to przecież on dysponuje kasą, bez której żadna klinika się nie obejdzie.
Autorzy gry obiecują ponad pół godziny filmów video, a także regulowany poziom trudności, w tym suwak odpowiadający za szybkość upływu czasu. Zapowiadają też, że podczas zabawy mogą zaistnieć sytuacje, kiedy do kliniki wparują jednocześnie pies i kot, obydwoje niezbyt pozytywnie do siebie nastawieni. Całość zdobić ma niewielka encyklopedia zawierająca wiele cennych informacji o pacjentach i sposobach ich leczenia, a także realistyczna oprawa dźwiękowa.
PRZECZYTAJ ULOTKĘ!

Gra zapowiada się interesująco, aczkolwiek należy mieć świadomość, że nie jest to produkt dla wszystkich. Wielu właścicieli psów czy kotów zapewne niespecjalnie się uchacha widząc chore egzemplarze swych ukochanych niuniusiów, fufaków, suniaków i ciapciaków na ekranie monitora. W efekcie uważam, że Vet Emergency jest programem, który zakupi niewielu graczy. Tym bardziej, że najprawdopodobniej żaden dystrybutor nie wyda go na naszym rodzimym ryneczku…

Podobne wpisy:

About the author

Related Articles

Ankieta:

Czy w Łodzi fotografia ślubna stoi na wysoki poziomie i nie zadrogim cenowo?

View Results

Loading ... Loading ...
Archiwa
Komentarze:
Menu:
Kategorie