Włatcy Móch

22 Views Comment Off
Włatcy Móch
  • 0.00 / 10 10
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Włatcy Móch
Super kreskówka Włatcy móch dla dorosłych nadawana w TV4, a tworzona we wrocławskim studiu RMG.Bohaterami serialu Włatcy móch animowanego są czterej ośmiolatkowie – uczniowie klasy drugiej B
szkoły podstawowej oraz ich nauczycielka (Pani Frał) i higienistka.

Reżyserem oraz scenarzystą serii jest Bartosz Kędzierski, który ponadto udziela
głosu jednej z postaci – Czesiowi. Duża część tekstów pojawiających się w trakcie trwania
odcinków zawiera błędy ortograficzne (w tym tytuł serialu).

Dialogi obfitują w wulgaryzmy, chociaż istnieje też wersja ocenzurowana,
gdzie wulgaryzmy są wycięte, a bardziej drastyczne sceny zamazane.

Za muzykę odpowiedzialny jest zespół Behavior, którego fragmenty utworów
wykorzystano (m.in. fragment utworu Guantanamo w czołówce.

Za realizację dźwięku odpowiedzialne jest studio dźwięku Voiceland.

Tytuł kreskówki nawiązuje do powieści Williama Goldinga Władca much.

Bohaterowie kreskówki

Głównymi bohaterami kreskówki są czterej drugoklasiści:

* Konieczko – najmądrzejszy z czwórki głównych bohaterów. Jego wiedza przeszkadza mu w komunikacji, jąka się przez to, że myśli szybciej niż mówi. Konieczko wierzy w moc nauki, planuje zostać przewodniczącym Fundacji Nobla. Chce zgromadzić wokół siebie grupę największych naukowców świata i stworzyć broń, która da mu panowanie nad światem. Deklaruje, że jest ateistą.
* Anusiak – jeden z czwórki głównych bohaterów. Syn chłopa i działacza związkowego. Nie idzie na żaden kompromis i nie wchodzi w układy. Chce założyć związek zawodowy, który obejmie swoim zasięgiem cały świat. Najbardziej niekulturalny z całej czwórki. Potrafi przemawiać do ludu.
* Maślana – jeden z czwórki głównych bohaterów. Najbogatszy i najsprytniejszy, dla niego władza to pieniądze na koncie, które otworzyli mu rodzice na ósme urodziny. Maślana uważa, że wszystko można kupić. W wieku trzydziestu lat chce zostać prezesem Banku Światowego.
* Czesio – jeden z czwórki głównych bohaterów. Zombie, mieszka na cmentarzu. Skumulowały się w nim wszystkie możliwe wady genetyczne i rozwojowe, więc dopiero po śmierci mógł się dobrze poczuć. Chce zostać piosenkarzem i tworzyć gorzkie żale. Stanowi ważny element gry podobnej do rzutu monetą. W grze tej biorą udział dwie osoby, które wybierają lewe lub prawe oko oraz trzecia uderzająca Czesia w plecy. Zwycięzcą jest ten, który trafnie wybrał oko, które mu nie wypadnie przy uderzeniu. Czesio w przeciwieństwie do pozostałej trójki bohaterów jest bardzo, czasami przesadnie, uprzejmy i miły, choć zdarzało mu się zabrać coś bez pytania. Jego największymi przyjacielami są Wujek Alfed oraz Miś Przekliniak.

Podobne wpisy:

About the author

Related Articles

Ankieta:

Czy w Łodzi fotografia ślubna stoi na wysoki poziomie i nie zadrogim cenowo?

View Results

Loading ... Loading ...
Archiwa
Komentarze:
Menu:
Kategorie